Yazılarımız

Katkı Maddeleri Nelerdir?

Nasıl Kullanılır?

LIQUI MOLY katkılarını yakıt doldurmadan önce doğrudan motora veya yakıt deposuna doldurabilirsiniz. Bunun için atölyeye gitmeye gerek yoktur (uygulama talimatları ürünün arkasında bulunabilir).

Bir katkı maddesi kullanarak tasarruf edilebilir mi?

LIQUI MOLY katkı maddelerinin bazı bariz avantajları vardır, örneğin yakıt tüketimi azaltıldığında veya motor çalışması optimize edildiğinde. Ancak dolaylı faydalar daha da önemlidir. Motor, yağ ve yakıt sistemi LIQUI MOLY katkı maddeleri kullanılarak temizlendiğinde, bakımı yapıldığında ve korunduğunda bu, aracın güvenilirliğini artırır ve hizmet ömrünü uzatır. Böylece, katkı maddelerimizle pahalı onarımlarda kolayca paradan tasarruf edebilirsiniz.

Kirli Motor

Herhangi bir yanma işlemi motorda küçük parçacıklar bırakır. Bunlar, yanma odalarında ve enjeksiyon memelerinde, valflerde veya jet iğnelerinde biriken tortulardır. Sonuç: Motor performansında düşüş, artan yakıt tüketimi, daha yüksek kurum emisyonları ve daha fazla kirletici. LIQUI MOLY katkı maddeleri mevcut birikintileri giderir ve yenilerinin oluşmasını engeller. Yanma optimize edilmiştir.

Sızdıran Radyatör

Soğutma sisteminde kaçak varsa katkı maddeleri ile sorun giderilebilir. Katkı maddeleri küçük sızıntıları anında ve tamamen kapatır. Soğutma suyunun sürekli olarak yeniden doldurulması ve zaman alıcı kaçak arama işlemleri artık gerekli değildir.

Düşük sıcaklık

0 °C’nin altındaki sıcaklıklarda dizeldeki parafin kristalleşebilir ve yakıt filtresini tıkayabilir. Bu, LIQUI MOLY’nin Diesel Flow Fit’i ile önlenebilir. Yakıtın kalitesine bağlı olarak motorin sıvısını eksi 31 °C’ye kadar düşürür.

Yakıt Kalitesi

Modern motorlar yüksek kaliteli yakıta bağlıdır. Ancak bu, ülkeden ülkeye, hatta bazen benzin istasyonundan benzin istasyonuna bile değişebilir. Düşük kalitede yakıtla, motor tam gücüne ulaşmaz ve düzensiz çalışır. Yakıt temiz yanmıyor, motor içinde kalıntılar birikiyor ve bu da hasara yol açabiliyor. LIQUI MOLY katkı maddeleri, yakıt kalitesini önemli ölçüde artırabilir.

Katkı Maddelerinin Kullanımıyla Katma Değer

Sezonluk/Emekli Araçlar

Benzin süresiz olarak dayanmaz, ve bekledikce bozulur. Doğru LIQUI MOLY katkı maddesi ile bu eskime süreci yavaşlatılabilir ve aynı zamanda yakıt sistemi korozyona karşı korunabilir. Bu, birkaç ay boyunca kullanılmayan araçlar için önemlidir. Bu, uzun süre kullanılmayan çim biçme makineleri ve motorlu testereler gibi diğer benzinli motorlar için de mantıklıdır. Aksi takdirde, aşırı depolanan benzin nedeniyle motor sorunları ve korozyon nedeniyle motor hasarı meydana gelebilir. Tarım/iş makineleri, tekneler ve kamp araçları gibi uzun süre bekletilen dizel araçlar için de tehlikeli olabilir. Uygun koşullar altında, dizel yakıtlarda mantar, bakteri ve mayalar çoğalabilir. Tankın gündüz/gece soluması yoluyla, Büyüme için gerekli olan su, tankın dibinde yoğuşma suyu olarak toplanır ve küçük miktarlarda yakıt boyunca dağıtılır. Ayrıca dizeldeki kükürt, fosfor ve eser elementler gibi kimyasal olarak bağlı elementler büyüme için belirleyicidir. Bu mantarlar, bakteriler ve mayalar daha sonra filtreleri ve yakıt hatlarını tıkar. Depodaki mikropları önlemek için LIQUI MOLY’nin Anti-Bakteriyel Dizel Katkısı bakteri oluşumunu önlemek için düzenli olarak kullanılmalıdır.

Yağ Kaybı

Bir araba yağ kaybederse veya aşırı miktarda yağ tüketirse, bunun nedeni eski contalar olabilir. LIQUI MOLY bu uygulama alanı için katkı maddeleri de sunmaktadır. Kauçuk ve plastik contaları yeniler ve tekrar yumuşak ve esnek hale getirir. Bu yağ kaybını ortadan kaldırır. Bu bileşenlerin tam etkisini göstermesi yaklaşık 600 ila 800 kilometre sürer.

Çevresel Koruma

Katkı maddeleri çevreyi korur. Temiz motorlar yakıtı daha verimli yakar ve içerdiği enerjiyi optimum şekilde kullanır. Birikintilerle kirlenmiş bir motordan daha az yakıt tüketirler. Bu, daha düşük CO₂ emisyonları ve çevre için bir artı anlamına gelir.

Emniyet

Katkı maddeleri, frenler veya emniyet kemerleri gibi doğrudan sürüş güvenliğine katkıda bulunmaz. Ancak, bir aracın operasyonel güvenilirliğine değerli bir katkı sağlarlar.

Yağ Katkı Maddeleri

Doğrudan yağa eklenirler ve piyasada bulunan tüm motor yağları ve şanzıman sıvıları için uygundurlar. Yağın özelliklerini iyileştirerek aşınmayı ve yağ tüketimini azaltırlar. Ek düzgün çalışma özellikleri, iç sürtünmeyi ve yakıt tüketimini azaltır. Motorun ve şanzımanın hizmet ömrü artar ve çalışma güvenilirliği garanti edilir.

Yakıt Katkı Maddeleri

Doğrudan dizel veya benzine eklenirler. Yakıt katkı maddeleri, tüm yakıt sistemindeki, enjeksiyon valfleri/nozulları, emme valfleri, bujiler ve yanma odasındaki birikintileri giderir ve yeniden oluşmasını önler. Benzin enjeksiyon sistemlerinin tüm bileşenlerinin bakımını yapar, tüm yakıt sistemini korozyondan korur, motorun egzoz emisyonlarını ve performans kapasitesini optimize eder ve gaz tepkisini iyileştirir. Temiz motorlar daha az yakıt kullanır ve böylece emisyonlarını azaltır.

Soğutma Sıvısı Katkı Maddeleri

Bunlar doğrudan soğutma sistemine eklenir. Radyatör Temizleyici, soğutma sisteminde kireç ve yağ içeren kirleri, kabukları ve çamuru serbest bırakır. Radyatör Sızıntı Önleyici, soğutma sistemindeki küçük sızıntıların yanı sıra kılcal çatlakları ve gözenekli lehim bağlantılarını güvenilir bir şekilde kapatır. Radyatör Sızıntı Durdurma önleyici olarak veya bir sorunu çözmek için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir